Коли повага людиною заслужена

Скільки часу і як повинна працювати людина у суспільстві, щоб заслужити повагу громадськості? Усе своє свідоме життя. За цей період людина проходить перевірку штормами, незгодами, спокусами, і, незважаючи на все, залишається людиною. Не всі можуть впоратися з такими випробуваннями. Але є частина людей, для яких людські цінності вище всього.

Василь Миколайович Попович – футбольний та спортивний працівник. Громадський діяч, тренер, футбольний арбітр, делегат ФФУ. У футболі більше 50 років. Вчитель фізичного виховання, тренер, директор ДЮСШ. Більше 30 років очолює федерацію футболу Іршавського району, 32 роки делегат Виконкому ФФЗ, 12 років очолював комітет арбітрів ФФЗ. Працюючи тренером, підготував 15 гравців, які стали професійними футболістами. У 1972 році Василь Попович взяв у руки свисток і його кар’єра стала стрімко рости. У 1979 році йому присвоєно Республіканську категорію, у 1991 – Національну. Василь Попович пройшов шлях від арбітра чемпіонату Іршавського району до арбітра Вищої ліги України. Як делегат ФФУ Василь Попович обслуговував матчі Чемпіонату України із 1995-го по 2014 рік. Та найскладнішою була і є робота на посаді голови Іршавської федерації футболу. Під керівництвом Василя Поповича десятки років районна федерація входить у трійку кращих на Закарпатті. Не зважаючи на непрості часи, 4–8 команд Іршавщини постійно виступають на обласному рівні, а ще більше 10 команд виступають на районному рівні. Багато роботи віддається організації дитячо-юнацькому футболу. Саме тут було створено першу в області дитячо-юнацьку футбольну лігу. На Іршавщині проводять змагання серед ветеранів. Велика робота ведеться з підготовки арбітрів. Молодий арбітр Михайло Райда вже обслуговує матчі чемпіонату України серед команд Першої ліги.

А ще за цим переліком стоїть повсякденна рутинна робота. Все це говорить про те, що Василь Попович справді один із найкращих футбольних організаторів футболу на Закарпатті.

20 грудня Василю Миколайовичу Поповичу виповнилось 75-ть. Але він такий же підтягнутий, енергійний, легкий на підйом, готовий до роботи. Є розум, досвід, сили і бажання працювати. Є повага громадськості району та області. Василь Попович заслужив на повагу. Значить частина життя прожита не дарма.

Футбольна громадськість Іршавщини на чолі із Володимиром Малиновським, Михайлом Рацином, Сергієм Лупаком вирішили зробити Василю Поповичу подарунок до його ювілею. Велика кількість любителів футболу підтримала ініціативу. До них приєдналась Іршавська міська рада. У суботу, 18 грудня, напередодні ювілею, відбувся футбольний турнір на честь Василя Поповича, в якому взяли участь команди Іршави, Дубрівки, Заріччя та Сільця. Напружені матчі, воля до перемоги, боротьба на кожному клаптику поля створили турнір напрочуд славним. Доля переможця була вирішена у заключному поєдинку. Переможцем турніру стали футболісти ФК «Заріччя». Срібні медалі у команди Іршави, бронзові – у ФК «Дубрівки». Медалі за участь отримали футболісти Сільця. Нагороди вручали Іван Васильцун, Сергій Лупак, Михайло Рацин, Іван Староста, Володимир Малиновський, а Василь Попович вручив кубки. Свято вдалося на славу. Футбольна громадськість району віддячила Василю Миколайовичу за його багаторічну, невтомну роботу. А завершив турнір виступ ансамблю музичний колектив села Сабатино.

Степан Селменський