The (H)Fateful Eight

В першу неділю травня стартував 19-ий за ліком після відновлення чемпіонат Іршавського району з футболу. Змагання одразу відзначилися незвично малою кількістю учасників – лише 8 команд, хоча в попередні три роки, незважаючи на стрімке зменшення футбольних колективів районного рівня в цілому по області, на Іршавщині стабільно грали 12 клубів. В цьому столітті так мало ще не було (в 2001 році в районному чемпіонаті взяло участь 9 команд), але в попередньому траплялося й менше (7 команд в першостях 1988 та 1991 років; 8 команд в 1959, 1987, 1989 та 1990 роках). Про причини можна говорити довго, але з позитивного можна відмітити, що команди не лише зникають, а й з’являються нові. Нарешті наважилися взяти участь в чемпіонаті керівники команди ФК «Бронька», яка вже протягом п’яти сезонів стабільно грає в районній зимовій першості і досягла там певних успіхів (вихід до півфіналу). Цьогоріч на зимовому кубку броньківчани свідомо грали лише доморощеними гравцями, щоб тверезо оцінити шанси витримати довгу дистанцію літнього чемпіонату. Граючий тренер команди В’ячеслав Шуста каже, що турнірних завдань перед дорослою командою в перший сезон не ставиться — головне награти склад і вибудувати власний малюнок гри. А от юнацьким складом броньківчани готові поборотися навіть за «золото» — цей сезон буде своєрідним звітом роботи молодого тренера за попередні роки.
Інший дебютант — трохи призабутий в районному футболі фенікс — команда ФК «Імстичово», яка востаннє брала участь в чемпіонаті в сезоні 2011 року. Юрію Пітрі, братам Завадякам та братам Мушкам довелося поспіхом, за 10 днів до старту збирати команду на заміну великораковецькому «Виноградарю», який після торішнього юнацького чемпіонства та здобутого дорослою командою четвертого місця, виявився непотрібним у власному селі.
Саме дебютантів календар і звів вже в першому турі. Треба сказати, що районна федерація врахувала помилки торішнього сезону при складанні календаря матчів і, принаймні перший ігровий день відзначився повністю рівними протистояннями — у жодному з матчів не було відчутної домінації якоїсь з команд. Повернення великого футболу до Імстичова відзначилося хорошою грою у виконанні обох новачків. Броньківчани зусиллями Івана Білея відзначилися ще в першому таймі, однак в планах господарів, які підсилились раковецькими футболістами: братами Поляками, Олександром Миговичем та Сергієм Попдякуником, зовсім не було програвати перший же домашній поєдинок — за 10 хвилин до завершення матчу рахунок зрівняв Артем Завадяк — 1:1.
У матчі ж юнацьких складів на гол колишнього гравця ФК «Кушниця» Василя Бисьмака, юні імстичівські футболісти на чолі з учасниками обласної ДЮФЛ Сергієм Доброю та Іваном Хилою, а також чинними чемпіонами — великораківчанами Романом Білогоркою, Владиславом та Іваном Вашкебами, Євгеном Кузьмою та Василем Кивеждієм, відповісти не зуміли.
В наступному турі ФК «Бронька» відкриватиме для офіційного футболу домашню арену в матчі проти ФК «Лоза», а імстичівці знову прийматимуть вдома — цього разу «Греблю».
В сусідніх Білках чинні срібні призери районної зимової першості приймали півфіналіста турніру — ФК «Лозу». Хоча склади обох команд суттєво різняться від тих, що виступали на зимових полях Ільниці, Приборжавського та Довгого. Білківчани знову позбулися лідера атаки — Рудольфа Петера, який пішов у «Заріччя», стовпа оборони Петра Попюрканича, який мало того, що перейшов у довжанську «Боржаву» на заміну Василю Боднарю, та ще й потягнув за собою одного з кращих бомбардирів минулорічного чемпіонату Олександра Хріня. Знову пішов грати за Дубрівку і Йосип Береш. Замінити гравців основи поки є кому, однак вже невдовзі заробітки можуть внести серйозні корективи в боєздатність команди. У складі «Лози» ще веселіше: в зимовій першості команда добряче натренувала для дубрівської «Дружби» квартет братів Кормошів, самі ж змушені були на чемпіонат підсилюватися гравцями «Великих Ком’ят», яким так і не судилося стартувати в ІрЛізі окремою командою. Очний поєдинок команд пройшов у рівній боротьбі. Лозяни в першому таймі не зуміли реалізувати пенальті і трошки впали духом. Натомість форвард господарів Михайло Чонка на 55-ій хвилині свій момент не схибив і приніс команді мінімальну перемогу.
Гра юнацьких складів теж була доволі запеклою і завершилася з рахунком 3:2 на користь білківчан. У другому турі на ФК «Білки» чекає дуже непростий і ажіотажний виїзд в Дубрівку, а ФК «Лоза» попрямує на верховину, в надії здобути перші очки у виїзній грі проти «Броньки».
Цікавим було протистояння в Греблі, де місцевий ФК, який зусиллями граючого президента Івана Мотринця, все-таки заявився на чемпіонат, приймав ільницький «Шахтар». Обидві команди перебувають в стадії формування — «Гребля» потроху підсилюється гравцями з Боржавського та прагне до закриття трансферного вікна визволити з «сілецького полону» форварда Василя Білака, а «Шахтар», який доволі блідо виступив на зимовій першості, заявив кращого голкіпера минулорічного чемпіонату Ярослава Кепшу, здійснив трансфер з «Сільця» Андрія Хижняка та отримав підсилення у вигляді ряду брідських футболістів, які в минулому сезоні захищали кольори «Підгірного». Та безсумнівно найвагомішим здобутком керівництва ільницького клубу стало збереження в складі зірки Дані Марковція, який і відкрив рахунок у матчі на 36-ій хвилині. В другому таймі лідер атакуючої ланки «Греблі» Павло Анинець рахунок зрівняв, і цифри 1:1 арбітр матчу Олександр Паук зафіксував як підсумковий результат.
Матч юнацьких складів проходив за переваги гостей, однак до голів справа дійшла лише в другому таймі: дублем відзначився Андрій Дешко, ще один гол забив Павло Газдик. Та все ж гребляни зуміли за допомогою двох пенальті у виконанні Павла Ребрика скоротити відставання до мінімуму — матч завершився з рахунком 2:3 на користь ільничан.
В наступному турі гребляни поїдуть у гості до Імстичова, а ільничани вдома прийматимують приборжавських «будівельників».
І нарешті центральний матч туру між Приборжавським та Дубрівкою міг стати окрасою першого ігрового дня, натомість через позафутбольні причини став приводом для першого в сезоні скликання органів футбольного правосуддя районної федерації. Матч розпочався за переваги гостей однак ще в першому таймі рахунок відкрили господарі — на 35-ій хвилині відзначився В’ячеслав Крюков. Вже в другому таймі на 58-ій хвилині гості отримали право на пробиття одинадцятиметрового удару, однак новобранець «Дружби» Михайло Цільо схибив з «точки». На 75-ій хвилині гри Роман Петровці подвоює рахунок і на полі спалахує конфлікт між гравцями обох команд. До них підключаються вболівальники гостей на чолі з президентом клубу Володимиром Малиновським. І якщо гравців працівникам поліції, які були на стадіоні вдалося швидко втихомирити, то президент дубрівської «Дружби» навідріз відмовився йти з поля, доки арбітр матчу Тарас Шопа не скасує другий гол. У відповідь на 10 хвилин ультиматумів та шантажу арбітр просто припинив гру. Інцидент має розібрати на засіданні у п’ятницю, 11 травня, Контрольно-дисциплінарний комітет Федерації футболу Іршавського району.
Матч юнацьких команд завершився з розгромним рахунком 6:0 на користь господарів.
А вже 13 травня Дубрівка прийматиме супепринципове дербі проти «Білок», а «Будівельник» поїде до Ільниці на ще один центральний матч в турі проти місцевого «Шахтаря».