Засідання виконкому Федерації футболу Іршавського району: підготовка до чемпіонату

Підготовка до чемпіонату Іршавщини стала основною темою засідання виконавчого комітету районної федерації футболу, що відбулося 6 квітня в міському Будинку дитячої творчості. На засіданні були присутні представники 9-ти команд: Ільниці, Білок, Заріччя, Кушниці, Сільця, Дубрівки, Греблі, Негрова та Приборжавського. В ході обговорення вияснилося, що керівництво ФК «Заріччя» не може дати точної відповіді де саме команда гратиме поточний сезон, оскільки готувалися до старту в Першій лізі обласного чемпіонату, однак за чутками (офіційної інформації з цього приводу немає) навіть в умовах введення Єдиної бази президенти клубів ПЛ вирішили продовжити ізоляцію футболістів з-за меж області, а в награному складі зарічан якраз присутні три футболісти зі Стрийського району сусідньої Львівщини. Питання наразі вирішується — не виключено що в цьому році Іршавщина матиме трьох представників в обласних змаганнях.

Перші шість команд з названого списку обов’язково гратимуть в районному чемпіонату, остаточне рішення про участь Приборжавського та Негрова буде прийнято буквально в п’ятницю – суботу (як заявили самі представники команд: на 90% впевнені, що гратимуть). Далі голова районної федерації Василь Попович сказав, що крім присутніх, обов’язково заявляються на літній чемпіонат команди Великого Раківця, Кам’янського та футболісти з сусідньої Виноградівщини ФК «Боржавське», які незважаючи на минулорічну останню позицію, задоволені досвідом участі в ІрЛізі.

Також не виключена участь в чемпіонаті відновленої команди з Лози та представника Чорнопотіцької сільської ради. Отже загальна кількість учасників Чемпіонату та Юнацької першості Іршавського району складе від 12 до 14 колективів.

Виконком затвердив термін подачі заявок — до 15 квітня. Виконавчий директор ФФІ Святослав Симканинець представив оновлений бланк заявкового листа: в ньому крім традиційних позицій, з’явилися нові графи: «основна та запасна форми команди» і «пропозиція двох кандидатур до корпусу лайнсменів». Василь Миколайович Попович зазначив, що районна федерація ставить за мету цього року створення незалежних суддівських бригад, які будуть формуватися з пропонованих клубами кандидатур та наявних арбітрів профільного комітету ФФІ. Також для реалізації цього вкрай необхідного завдання треба добитися виділення коштів з районного бюджету на оплату роботи футбольних суддів. Тому голова районної федерації закликав депутатів районної ради, які одночасно займаються громадською роботою в сфері футболу, винести це питання на розгляд бюджетного комітету та найближчої сесії райради. Заступник голови районної федерації Сергій Лупак та почесний президент ФК «Заріччя» Сергій Караслай (обоє депутати Іршавської райради) підтримали думку голови федерації та пообіцяли сприяння.

Далі розглянули інші ключові норми Регламенту районного чемпіонату, зокрема питання допуску учасників. Вирішили, що оскільки змагання проводитимуться по Єдиній базі ФФУ, не ставити ліміт на участь футболістів з-за меж району. В зв’язку з цим керівники районної федерації означили два проблемні питання: по-перше вчасна відзаявка гравців, які числяться зареєстрованими за закордонні команди (таких небагато, близько десяти, але сама процедура відносно тривала — включає направлення відповідних документів по вертикалі ФФІ – ФФЗ – ФФУ – закордонна асоціація), і друге — юні футболісти, які грають за іршавські команди ДЮСШ та ДЮСШ «Колос» в чемпіонаті ДЮФЛ Закарпаття (таких близько 30-ти), а отже Єдина база ФФУ не пропускає їхню реєстрацію за юнацькі склади команд районної першості. Голова комітету арбітрів районної федерації Іван Староста назвав це відчутною проблемою для команд Кушниці, Сільця, Ільниці, Білок та Приборжавського, оскільки в районній юнацькій першості на відміну від обласної діє вікове обмеження U-17 і багато футболістів 2002, 2003 років є ключовими виконавцями в сільських командах. Також Святослав Симканинець зазначив, що ДЮФЛ Закарпаття не вносить протоколи матчів своїх змагань до Єдиної бази, а в профілях футболістів відсутні навіть фотографії, тому є резон просити обласну федерацію дозволити зараз реєстрацію цих футболістів за команди районної першості і запропонувати з наступного сезону реєструвати футболістів в чемпіонаті ДЮФЛ у форматі збірних, що дозволить їм брати участь в обох змаганнях. Зійшлися на думці підготувати та направити відповідне звернення до голови обласної федерації.

Отже в Юнацькій першості Іршавського району сезону дозволили брати участь юнакам 2000, 2001, 2002, 2003 р.н. З метою запобігання реєстрації «підставних» футболістів, для юнаків у яких відсутній паспорт (котрий зараз вже видають з 14-ти років однак робота місцевих підрозділів Державної міграційної служби залишає бажати кращого) крім свідоцтва, документом, що підтверджує особу визначили довідку зі школи із завіреною фотографією.

Старт чемпіонату з врахуванням всіх підготовчих процедур (реєстрація і внесення футболістів до Єдиної бази ФФУ) намітили на 30 квітня 2017 року.