…чи зможуть «закарпатські голандці» перетворити її в польдер?

Про те, як нелегко далась чергова путівка до наступного етапу кращій команді групових змагань, дізнавайтесь далі…

Для «Будівельника», зважаючи на пройдених суперників, друге поспіль входження до квартету кращих «зимових» команд є неабияким досягненням. Із огляду на це, над приборжавцями не тяжіло здобути результат будь-якою ціною. Що стосується «Заріччя», то цей колектив привчив своїх фанів до найвищих досягнень, тому невихід до вирішальної стадії вони б не зрозуміли. Уже на 3-й хвилині Курилишин спочатку стартовим пресингом змусив помилитись Бурча на лівому фланзі біля центральної лінії, а далі розіграв комбінацію з Василем Шерегієм та Юрієм Булезою, за наслідками якої останній із цієї трійці зірок змусив лідера захисту «Будівельника» Кузьму порушити правила. Після нехитрого удару Шерегія з 45-х метрів м’яч відскочив від газону й під дією вітру додав у швидкості й ледь не перелетів Черепка, та Андрій вчасно зробив кілька кроків назад і зміг його приборкати.

Через дві хвилини, після чергового важкого виносу Черепком м’яча від своїх воріт, його, вмілою грою головою перехопив Булеза й коротко віддав уперед на Великошича, який далі намагався з зони одинадцятиметрової позначки повернути на хід Юрію. М’яч серією рикошетів від опонентів все ж потрапив до зарічанця, який уже був готовий пробивати. Черепко вчасно вибіг із воріт і ногою зняв круглого з ноги опонента. Атака продовжилась лівим флангом і після вкидання Курилишина з-за бокової лінії на Великошича. Проти Ростислава порушили правила. Після удару Василя Шерегія в ближній кут, м’яч рикошетом від Кузьми полетів поруч зі стійкою на кутовий. На 8-й хвилині Головко заробив право на штрафний удар із лівого флангу. Тарас Полончак навісив у штрафну, після чого Ігнатишин зняв круглого із голови Бурча.

Через п’ять хвилин Крюков гостро прострілив із правого флангу. Юрій Булеза виніс м’яч, та недалеко. Головко підхопив і влучно пробив із 25-ти метрів. Ігнатишин вдало обрав позицію і зреагував. Ще через хвилину Великошич перехопив м’яч на лівому фланзі, продерся крізь кількох опонентів і пробив із 17-ти метрів поруч із правою стійкою.

На межі 20-21-ї хвилин Бурч виконав перехоплення в центрі поля й коротко віддав уперед на Крюкова, а Вячеслав середнім пасом знайшов у карній зоні Бобира. Роман уже міг завершити все взяттям воріт, однак Ігнатишин вибіг із воріт, кинувся в ноги й забрав шкіряну кулю до рук. Через хвильку-другу Шерегій перехопив м’яч на лівому фланзі, коротко віддав на Булезу, а Юрко продерся крізь Головка та Бобира. Далі він зіграв у стіночку з Шумельдою й пробив із 22-х метрів поруч із правою дев’яткою.

Та свій найнебезпечніший момент першого тайму підопічні Караслая створили на 26-й хвилині, коли розігнали контратаку по центру. Партнери дальнім пасом знайшли Великошича, а Ростислав коротким пасом віддав лівіше на Булезу, вивівши Юрка на дуже хрошу ударну позицію з 15-ти метрів і він низом приклався точно в лівий нижній кут. Черепко випростався в струну й кулаком дістав цей м’яч, який далі рикошетом вилетів на кутовий. Через дві хвилини Бобир на завершенні атаки лівим флангом зі зміщення до центру заробив право на штрафний із 28-ми метрів. Тарас Полончак зі стандарту поцілив низом у лівий ближній кут. Ігнатишин змістився й зреагував.

Старт другого тайму став холодним душем для розпалених емоціями численних фанів із Приборжавського. Після розіграшу з центра поля їх улюбленцями, Василь Шерегій на лівому фланзі, за рахунок пресингу, відібрав м’яч і коротко віддав на Булезу, а Юрій видав майже шедевральний довгий розрізний пас на Зана. При цьому решта гравців опинились у нього за спиною, тому Василь зблизився з воротарем і на 16-й секунді проштовхнув м’яч під ним у правий нижній кут – 1:0. Після цього гра набула більш жорсткого характеру, а з ним і настрої на трибунах часом закипали через край.

На 45-й хвилині Бобир розігнав атаку по центру й змусив Брича порушити проти себе правила. Кузьма влучив із 40-ка метрів у правий кут, та Ігнатишин був готовий до цього. Через п’ять хвилин Курилишин зіграв у відборі на лівому фланзі й перевів трохи вправо на Великошича, а Ростислав пропустив ще правіше на Зана. Василь фінтами залишив позаду двох опонентів і потужно й влучно пробив. Черепко не міг зреагувати, та його врятувала поперечина. На 61-й хвилині відбулась контратака, яку розпочав Машіко, розігнали Юрій Булеза та Зан, а завершив сильним ударом Курилишин. Та під постріл Ростислава кинувся Крюков і заблокував його.

Через чотири хвилини Булеза розігнав контратаку правим краєм і змусив Кузьму  порушити проти себе правила, та все ж зміг віддати пас на Великошича, який виходив на ударну позицію. Однак Юрій встиг зміститись із флангу до центру штрафного майданчика і заблокувати спробу Ростислава, що дозволило воротарю вільно заволодіти м’ячем.

Ближче до кінця матчу «Будівельник» трохи притис опонентів до їх, як мінімум половини поля, а деколи й до штрафного майданчика. Та до особливої гостроти це не призводило. А гольовий момент виник там, де його ніхто не чекав. Після чергової контратаки «Великошича і компанії» Черепко вибив м’яч далеко від воріт і той за сприяння вітру залетів у чужий штрафний майданчик, де двічі гепнувся об землю й перелетів Ігнатишина, що трохи вийшов з воріт. Василь, ледь не створивши інтриги на рівному місці, хоча й у падінні з потугами, все ж  кінчиками пальців дотягнувся до круглого й спрямував його поруч зі стійкою.

Хоча арбітр і додав чотири з гаком хвилини, та надалі майже протягом третини з них тривали заміни й пошуки м’ячів серед білого океану теплиць. «Заріччя» не зрадило традиції й вже вкотре вийшло до головного двобою відкритого зимового чемпіонату Іршавського району, де йому опонуватиме грізна команда з Довгого.

Котрий з володарів трофею: зразка 2014 року (ФК «Заріччя») чи сезону – 2015 («Боржава» Довге) отримає його й цьогоріч — розсудить кращий арбітр Іршавщини в першу неділю квітня на іршавському стадіоні «Авангард».