Огляд матчу 10-го туру ФК “Гребля” 2:5 ФК “Заріччя”

2014824172822

ГРАТИ В ФУТБОЛ — НЕ КУКУРУДЗУ В ПОЛІ СТОРОЖИТИ…

Розклад матчів районного чемпіонату на День Незалежності не обіцяв нічого цікавого любителям інтриги. Центральним матчем туру міг стати поєдинок в підгрупі «А» між претендентами на другу путівку в фінальний турнір командами Сільця та Приборжавського. Однак цей матч через зайнятість домашньої арени сільчан грою обласної команди перенесли на 11 вересня. Результат вояжу білецьких футболістів у Великий Раковець, а також арданівців у Кушницю здавався очевидним.

Хто ж міг подумати, що «Едельвейс» дасть лідеру справжній бій та відбере від нього перші очки в сезоні? Причому у складі гостей були ті самі виконавці, які в першому колі громили всіх направо-наліво (включно з трьома «легіонерами» Мкртчяном, Поповичем та Бундашем, не грав лише штатний воротар, якого в рамці замінив один з братів Ільницьких). Звичайно, зараз вже можна з дуже розумною пикою робити висновки, що арданівцям після тривалої перерви треба хоча б один матч на розкачку. При цьому можна згадати першу гру чотирикратних чемпіонів в сезоні на виїзді проти дубрівської «Дружби», коли при абсолютній перевазі в усіх компонентах гри, вони спромоглися лише на мінімальну перемогу, та й ту тоді ледве не втратили, пробий Ярослав Сухан наприкінці матчу не в стійку, а трохи правіше. Але все одно після виїзних 1:10, домашні 3:3 можна розцінювати як перемогу кушницьких футболістів.

У групі «Б» претенденти на перепустку в «чемпіонський турнір» змагалися між собою заочно, у матчах з командами нижньої половини турнірної таблиці. На сюрприз можна було очікувати хіба, що в Греблі де місцеві футболісти приймали «заклятих сусідів» із Заріччя. Три фактори могли зіграти на користь господарів: безмежна мотивація, незвичні для гостей розміри футбольного поля та греблянські новачки, яких напередодні заявив Василь Кормош. З мотивацією виявилося все нормально: на поле навіть вийшов, мабуть вперше в сезоні, тогорічний лідер греблян Павло Анинець. Звичайно, травма не дозволяла у повній мірі продемонструвати притаманні йому швидкісні якості, зате в центрі поля проти своїх візаві Павло тримався відмінно, раз-по-раз розрізаючи захист зарічан гострими пасами. Досить довго звикали гості  і до габаритів футбольного поля — принаймні удари зі штрафних йшли значно вище воріт, а вінгерам на флангах особливо ніде було розвернутися.

Найбільшою небезпекою для темпу матчу було прилягаюче до стадіону кукурудзяне поле, в силу чого пошуки м’яча після виносу могли зайняти левову частку ігрового часу. Та після відправки кількох пошукових експедицій, гравці обох команд вже старалися не вибивати м’яча аби куди. Що не кажіть, а вислів з футбольного лексикону «сторожити кукурудзу» в Греблі набуває особливого буквального змісту.

На перебіг подій на полі безумовно вплинули і кадрові проблеми зарічан: не зміг взяти участь в матчі Василь Михайлович Булеза (пишемо по-батькові не через поважний вік футболіста, а щоб не сплутати з лівим півзахисником Василем Васильовичем), також виникли проблеми з першим номером після повернення в «Бужору» Василя Ігнатишина. Дебют за основу голкіпера юнацької команди Юрія Марка м’яко кажучи не вдався: обидва голи він привіз команді сам. Вже на восьмій хвилині зарічанський воротар грубо помилився на виході чим негайно скористався новачок «Греблі», заявлений напередодні Василь Кляп — 1:0. Відповідь зарічан була швидкою і несподіваною: більшість глядачів зрозуміли що це гол, лише після того як господарі розвели м’яч в центрі. Збоку виглядало, що шкіряна куля після удару Михайла Брича пройшла поряд зі стійкою, насправді сітка греблянських воріт виявилася дірявою.

Так би й завершилася нічиєю перша половина гри, якби наприкінці тайму арбітр не призначив штрафний у бік зарічанських воріт. Точка для удару неподалік центрального кола ввела в оману голкіпера та захист гостей — підсвідомо вони не чекали якогось підвоху з середини поля, чим і скористався молодий захисник «Греблі» Олександр Іванішко, який вгатив прямо у ворота. Звичайно Марко удар прогавив, але ж мусив і хтось із польових гравців ставати на м’яч.

Почувши в перерві «теплі слова» з вуст Михайла Булези (президента й головного тренера в одній особі — такий-от британський стиль керування футбольним клубом), зарічани у другому таймі заграли зібраніше і вже через десять хвилин вийшли вперед. Спочатку Аркадій Гасинець реалізував пенальті після гри рукою у власному карному майданчику греблянського захисника, а потім Юрій Брич розписався у воротах господарів.

ФК «Гребля» ще трохи поборсалася  у надії врятувати хоча б нічию, але зарічанський голкіпер «сюрпризами» більше не радував. Остаточно вбив сподівання господарів центральний форвард ФК «Заріччя» Михайло Брич, який за 15 хвилин до кінця матчу реалізував вихід віч-на-віч з воротарем, а потім, накрутивши на лівому фланзі греблянський захист, ще й оформив хет-трик.

Переконлива, але непроста перемога діючих чемпіонів. В останній день літа на них вдома чекає дуже важка битва з негрівською «Скалою» і будь-який результат крім перемоги практично позбавить зарічан можливості захистити титул цьогоріч.