Огляд матчу 9-го туру: ФК “Білки” 3:2 ФК “Сільце”

2014817183825

ДВА ВІДТІНКИ СИНЬОГО…

Центральним матчем 9-го туру районного чемпіонату в підгрупі «А» став поєдинок у Білках між місцевим ФК та футболістами Сільця. У разі перемоги сільчани могли отримати суттєвий гандикап перед зграєю конкурентів у боротьбі за другу сходинку турнірної таблиці, що дає право на участь у фінальному турнірі за звання чемпіона Іршавського району 2014 року. Мабуть ніхто не сумнівається, що перше місце вже в кишені у арданівців, які навесні демонстрували настільки потужну гру, що просто перетворювали всіх суперників у статистів. Причин для повторення ситуації 2012 року немає (нагадаємо, що тоді чотирикратні чемпіони після першого кола впевнено лідирували у своїй підгрупі на пару із зарічанами, натомість після перерви заледве спромоглися здобути 4 очки, завершивши груповий турнір на 5-му місці з 9-ти команд).

Матчі між Білками та Сільцем ніколи не були прохідними. Зазвичай команди з серйозними труднощами обмінюються домашніми перемогами. Та цього року білківчанам вдалося здобути мінімальну перемогу на полі суперника. Це, а також наявність у складі гравців обласної першолігової команди (поки там триває перерва) Сергія Білана та Василя Костелеби зі стартовим свистком погнали сільчан вперед. Чим дуже зіграли на руку господарям. Маючи у складі швидких та вибухових форвардів Михайла Чонку та Івана Старосту, «Білки» хлібом не годуй, дай лиш зіграти на контратаці. Останній з них вже на третій хвилині, випередивши захисника, вдало замкнув передачу з правого флангу від ще одного представника обласного чемпіонату, “в миру” гравця іршавської «Бужори» Ярослава Горзова — 1:0. Варто зазначити, що подібну схему гри з двома реактивними форвардами використовує і юнацька команда ФК «Білки», яка впевнено розібралася зі своїми сілецькими однолітками — 3:1.

Темно-сині (важливе уточнення, оскільки чомусь обидві команди вдягли на гру синю форму, відрізняючись лише відтінками: «Білки» — світлий, «Сільце» відповідно темний) більше контролювали м’яч, інколи навіть відверто притискаючи «Білки» до штрафної, але якихось дивідендів з цього витиснути не спромоглися. Два лідери «Сільця»: Білан і Костелеба часто зволікали з передачами, крім того у Сергія відверто не пішли штрафні удари. Іван Кляп, надійно схований білецькими захисниками, нагадав про свою присутність на полі лише в кінці другого тайму. Натомість наприкінці першої половини гри в результаті блискавичної контратаки вдруге забили господарі. Зробив це кращий бомбардир «Білок» у цьому сезоні Михайло Чонка.

Після перерви команди продовжили у такому ж дусі: «Сільце» атакує, «Білки» забивають. Всередині другого тайму Іван Староста оформив дубль — 3:0. Місцеві вболівальники відразу потягнулися до пивного кіоску відмічати впевнену перемогу улюбленої команди, та як виявилося попереду було ще багато цікавого. Сільчани, створивши собі купу проблем, прийнялися їх героїчно вирішувати. Спочатку білецький захисник зіграв рукою у власному карному майданчику. Арбітр матчу Володимир Жабур впевнено вказав на «точку». Удар взявся виконувати Віталій Боднар. Досвідчений Федір Петер, який ще в першому таймі замінив у воротах травмованого колегу, відбив першу спробу, але м’яч знову потрапив до Віталія і той для надійності просто залетів з ним у сітку воріт. Крім того ще й травмувався.

За хвилину до кінця основного часу метрів за 25-30 до білецьких воріт м’яч вдало ліг на ногу Івану Сабову і той потужним ударом поклав його у ліву від голкіпера «шістку». На більше «Сільцю» просто не вистачило часу: суддя зафіксував рахунок 3:2 на користь господарів. Цією перемогою ФК «Білки» ще на кілька обертів закрутили інтригу боротьби за другу сходинку в підгрупі. Тепер їх від «Сільця» відділяє всього одне очко, а різниця між другим та шостим місцем лише чотири пункти.

Наступного тижня сілецькі футболісти прийматимуть приборжавських «будівельників», які цього дня вдома розписали суху нічию з кушницьким «Едельвейсом» (мабуть ліміт голів на цей матч перебрали кушницькі юнаки, які просто знищили і закопали своїх опонентів — 11:0). «Білки» ж поїдуть в гості в сусідній Великий Раковець, де місцеві «винороби» з початку чемпіонату спромоглися лише на одну нічию. Let’s get ready to rumble!…©