Третій незайвий: знову без нічиїх

Доволі неочікувано центральним матчем третього туру постало протистояння «Греблі» та «Броньки». Хто б міг подумати ще місяць тому, що команда, яка була одним з претендентів на зникнення та абсолютний дебютант чемпіонату боротимуться з другу позицію турнірної таблиці?

Господарі постали злагодженим колективом, який грає в швидкий комбінаційний футбол з блискавичними контратаками. На останньому рубежі впевнено чатує граючий президент клубу Іван Мотринець, який з перших турів зробив вагому заявку на звання кращого кіпера чемпіонату — вже має в активі два «сухарі» та лише один пропущений гол. Гості теж не збиралися відсиджуватися в обороні, однак дається взнаки різкий перепад в рівні гри окремих гравців команди — поряд з досвідченими В’ячеславом Шустою та Юрієм Кузаном у команді є футболісти, які лише взимку перейшли з «групи здоров’я» до офіційних змагань. В конкретному матчі не вистачало в атаці й Івана Штефка, який напередодні виїхав у рейс.
Тим не менше, попервах гості доволі успішно протистояли господарям і перші моменти трапилися біля воріт Івана Мотринця. На 10-ій хвилині гри В’ячеслав Шуста подавав штрафний з лівого флангу, але Юрій Кузан не встиг замкнути простріл. Через сім хвилин броньківчани провели контратаку в ході якої Шуста зробив вертикальний пас на забігання Василя Продана — захисники «Греблі» не без труднощів ліквідували загрозу.
Лише наприкінці другої десятихвилинки господарі спромоглися на відповідь: штрафний з небезпечної позиції виконував Іван Брич, який вже встиг замінити пошкодженого Михайла Стільника, однак пробив несильно і прямо по центру, де стояв Владислав Попа.
Через хвилину в результаті боротьби у карному майданчику «Греблі» Василь Продан зумів видряпати м’яча від захисника, однак на пристойний удар сил вже не вистачило.
На 25-ій хвилині Шуста перед власним карним збиває колишнього хава ФК «Заріччя», а тепер одного з лідерів ФК «Гребля» Василя Булезу. Покарання виконав Іван Галас і після його удару м’яч влучив у перекладину — перший дзвіночок для гостей, як потім виявилося, залишився непочутим. Через дві хвилини індивідуальним дриблінгом Булеза обіграв трьох захисників суперника і виклав круглого під удар Івану Галасу, однак той не поцілив у дальній кут.
Ще через дві хвилини все той же Булеза потужно пробив штрафний з центрального кола і м’яч ковзнув зверху по перекладині — навіть це не змусило броньківський захист грати уважніше перед власним карним майданчиком.
Нарешті на 32-ій хвилині матчу Михайло Кузан зіграв рукою перед власним карним, лівіше від центру. Цього разу удар взявся виконувати Павло Анинець, який добряче закрутив у дальню «дев’ятку» — м’яч дзенькнув по внутрішньому сіткотримачу і вилетів у поле, однак арбітр матчу Іван Попович чітко вказав на центр поля — 1:0.
Наприкінці першої половини гри обидві команди мали можливості для зміни рахунку. Спочатку Владислав Сочка загрався на власній половині поля і Шуста, поборовшись за м’яч, відібрав його та в супроводі двох захисників шляхом лівого інсайда забіг у карний майданчик, господарів, однак чингавське підсилення «Греблі» Богдан Геревич встиг вибити «зіркову» кулю.
Потім Анинець, використавши помилку захисника, вирвався на вільний простір у штрафній гостей і бив майже впритул, але Попа зумів відбити важкий удар.
Окремо слід відмітити дії фан-сектору броньківської команди, який впродовж обох матчів палко підтримував власних футболістів, а в найважчий момент для дорослої команди навіть затягнув «Червону Руту».
На другий тайм дебютант чемпіонату вийшов з твердим наміром відігруватись: вже на першій хвилині після відскоку Юрій Кузан пробивав по воротах з небезпечної позиції та Мотринець зумів відбити. Запалу вистачило ненадовго — майже одразу Анинець спробував пробивати з-за меж штрафної — пішло вище воріт.
На 53-ій хвилині матчу атаку господарів розпочав воротар Мотринець вибиванням у район центрального кола. Після відскоку Сергій Терпай прокинув м’яча на хід Івану Галасу, який у супроводі захисника Василя Продана (у складі «Броньки» грають два Василі Продани — у попередніх абзацах мова йшла про нападника) зайшов у штрафну гостей і, грамотно витримавши паузу, майстерно поклав поліуретановий снаряд у дальній від кіпера кут — 2:0.
Здобувши комфортну перевагу, господарі не зупинили атакуючі дії і через п’ять отримали спробу для міні-шедевру: Попа помилився на виході і махнув рукою мимо м’яча — той відскочив до Івана Головнича, який спробував ударом в падінні через себе відправити круглого у ворота, однак той пішов повз рамку.
Потім дві нагоди змарнували гості: спочатку Юрій Кузан вдало підключив до атаки Михайла Білея, який виконав удар під перекладину, однак Мотринець у стрибку перевів на кутовий. Через п’ять хвилин Булеза збив Івана Ниника і штрафний удар виконав Михайло Білей, однак граючий президент «Греблі» знову забрав м’яча.
Крапку в матчі було поставлено на 76-ій хвилині, коли комбінація господарів Іван Галас — Сергій Брич — Владислав Сочка — Павло Анинець завершилася точним ударом останнього лінії карного майданчика — капітан ФК «Гребля» оформив дубль та одноосібно очолив бомбардирську гонку.
Таким чином ФК «Гребля» закріпляється на другій позиції і наступної неділі чекає в гості на лідера — приборжавський «Будівельник», який ледь не осікся вдома у грі з новачком чемпіонату — «Імстичовом». Самовпевненість господарів вже на першій хвилині прибив щиглем великораковецький нападник гостей Олександр Мигович, який вдало реалізував закид у штрафну приборжавців. «Будівельники» зуміли відігратися лише наприкінці першої половини гри: після удару Івана Бурча м’яч від купини за лінією воріт вискочив у поле, однак арбітр матчу Іван Біров був поруч і зафіксував взяття воріт. У другому таймі господарі отримали право на пробиття пенальті, яке реалізував В’ячеслав Крюков, але імстичівці проявили характер і зрівняли рахунок зусиллями Євгена Романа. Але наприкінці гри гості фізично підсіли і приборжавці зуміли вирвати перемогу з рахунком 4:2 завдяки точним ударам Романа Бобира та В’ячеслава Крюкова.
Втрачену третю позицію ФК «Бронька» спробує відновити у домашній грі з ще одним фаворитом дубрівською «Дружбою», яка вчора гостювала на іршавському стадіоні ДЮСШ у грі проти ФК «Лоза». Матч вийшов веселим та багатим на голи. Цікаво, що ворота обох команд захищають шістнадцятирічні воротарі юнацьких складів: дубрівські — кушничанин Василь Поляк, лозянські — вихованець команди та відкриття цьогорічної Зимової першості Іван Лацко. Ледь не обпікшись у минулому турі, дубрівчани одразу кинулись забивати — і вже до 10-ої хвилини рахунок став 0:2 — відзначилися Віталій Подлевський та Михайло Цільо. Господарі трішки оговталися і зусиллями Євгена Довгінка, до речі колишнього гравця «Дружби» скоротили розрив у рахунку, але дубрівчани практично відразу відновили двом’ячеву перевагу — знову відзначився загатський нападник Михайло Цільо. На початку другого тайму оноківський захисник «Лози» Михайло Кіш знову скоротив рахунок до мінімуму, однак вже за десять хвилин дубрівчани отримують право на пробиття одинадцятиметрового штрафного удару, який впевнено реалізував Михайло Петрище. Наприкінці матчу лозяни забили ще два голи, однак це призвело не до нічиєї, а поразки, оскільки один з них Михайло Кіш провів у власні ворота: 3:5 на користь гостей, які в наступному турі поїдуть захищати третю позицію, а можливо й використати осічку когось з лідерів, на верховину до Броньки.
У матчі найбільших сіл району Білок та Ільниці, який проходив на стадіоні земляків Кротона та Гіги, мінімальну перемогу отримали господарі завдяки влучному удару Мирослава Зейкана. Ільничани поки що мають проблеми з налагодженням гри в атакуючій ланці, і наступний домашній матч проти «Лози» має дати відповідь на питання, чи здатні чемпіони сезону 2016 року вскочити у «потяг фаворитів» сезону поточного.
Значно краще йдуть справи у юних земляків Гецка та Пасулька: «шахтарі» зуміли переграти у виїзному матчі за лідерство своїх білківських візаві з рахунком 2:0, і ділять першу сходинку турнірної таблиці юнацької першості з «Бронькою», яка на відміну від дорослої команди не знайшла опору в Греблі — 6:0 і хет-трик на рахунку здібного вихованця В’ячеслава Шусти — Рената Палька. Ще один розгром трапився в Іршаві, де лозяни каменя на камені не залишили від дубрівчан — 7:0. Сухими зуміли залишити власні ворота юні імстичівці в Приборжавському, щоправда й самі не забили — матч завершився нульовою нічиєю й обидві команди залишися акуратно всередині турнірної таблиці.