Розпалюємо чемпіонат без DRAW…

Огляд 2-го туру Чемпіонату Іршавського району з футболу
Два матчі претендували на роль центрального у другому турі чемпіонату Іршавщини з футболу. Перший — це завжди гаряче дербі Дубрівки та Білок, незважаючи на поточне становище команд, другий — візит приборжавського «Будівельника» до Ільниці, де бронзовому призеру Зимової першості традиційно грається сутужно. Треба сказати, що обидві гри виправдали сподівання вболівальників: перша — блискавичною інтригою та швидким камбеком, друга — впертою боротьбою на кожному клаптику поля.

Учасники ільницького поєдинку підійшли до гри у різній бойовій готовності: якщо приборжавці з користю провели зимову першість для того щоб награти взаємодію захисної ланки та швидкі виходи в контратаки, то ільничани взимку так і не зуміли сформувати оптимальний склад і змушені підсилювати команду та награвати схеми вже по ходу літнього чемпіонату. Повністю змінено правий фланг, де зараз хазяйнують колишній півзахисник «Сільця» Андрій Хижняк та великораковецький бек Вадим Кірлик. Центр оборони пробує «зацементувати» міжгірський новачок Василь Рошко, а керувати лінією захисту голкіпер Ярослав Кепша.

Матч розпочався на зустрічних курсах, однак перший небезпечний момент виник вже під кінець першої десятихвилинки, коли приборжавцям вдався навіс у штрафну господарів, однак Роман Бобир не влучив головою у ворота. Нещасливою для ільничан стала 13-та хвилина матчу: перед правим кутом карного майданчика збили Олександра Головка та Тарас Полончак підступним ударом пробив штрафний — Кепша не зумів зафіксувати м’яч і відбив його перед собою, де захисники необачно залишили на самоті В’ячеслава Крюкова, який без проблем відкрив рахунок у матчі. Майже одразу, через три хвилини, господарі мали чи не найреальніший шанс відігратися: Василь Марковцій відібрав м’яча у центрі і відправив у забіг лівим флангом Василя Микиту. Молодий осійський хав, який на гру вперше вийшов з капітанською пов’язкою прострілив на ближній кут, де атаку мав завершувати Дані Марковцій, однак приборжавці добре обізнані про головну зброю «Шахтаря»: вмить біля Даниїла «намалювалося» одразу троє захисників, за допомогою яких воротарю Михайлу Ісаку вдалося перевести круглого на кутовий.

Вдруге господарі втратили можливість відновити статус-кво всередині першого тайму, коли після подачі зі штрафного Василя Рошка та рикошету від захисника, добряче приклався до удару Андрій Хижняк, однак м’яч пішов мимо воріт. Приборжавці ще в першій половині також мали два напівмоменти, використовуючи свій головний козир — розіграші штрафних ударів.

На другий тайм господарі вийшли в підкоректованому складі: від гріха подалі зняли Віталія Остафійчука, якому цього дня куди краще вдавалося полювання за ногами приборжавських візаві, ніж за м’ячем — навіть такий любитель хардкорного футболу, як Володимир Жабур міг не витримати і нарешті знайти в кишені картки потрібного кольору. З’явився на полі колись один з кращих хавів району Сергій Авдєєв, який через перманентні заробітки втратив місце в основі. Всередині другого тайму в складі ільничан вийшла ще одна зірка минулих сезонів — Роман Гуленко, причому на незвичну для себе позицію «під нападниками» — приймаючи м’яча десь в районі центрального кола спиною до воріт, колишній капітан «Шахтаря» кілька разів намагався відправити в спурт Дані Марковція, однак приборжавські захисники кожного разу вчасно ліквідовували небезпеку. Взагалі друга половина гри не була щедрою на гострі моменти, що можна розцінювати як ефективний контроль за ходом гри з боку гостей, зважаючи на сприятливий рахунок. У виконанні ільничан можна згадати хіба, що удар зі штрафного від Богдана Павлище, який взяв кіпер «Будівельника» та розіграш кутового за десять хвилин до фінального свистка, який завершився слабким ударом по воротах.

0:1 — і «Будівельник» в хорошому настрої та у ранзі лідера наступної неділі зустрічатиме новачка ІрЛіги ФК «Імстичово», а на «Шахтар» чекає непростий виїзд в Білки, де ільничани традиційно не хапають зірок з неба, хоча якраз минулого року вдалося там розжитися одним заліковим пунктом.

Матч юнацьких складів Ільниці та Приборжавського хоч і проходив за повної ігрової переваги господарів, теж завершився мінімальних рахунком, але вже на користь «Шахтаря» — наприкінці гри результативний прохід у карний майданчик суперника вдався Роману Жабку. На відміну від дорослих ільничан, для юнацького складу майбутній матч у Білках стане грою за лідерство, адже в Юнацькій першості району наразі тривладдя — Ільниця, Білки та Бронька йдуть без поразок.
В матчі-дербі дубрівській «Дружбі» було конче необхідно підтвердити чемпіонські амбіції після технічної поразки, отриманої в першому турі в Приборжавському через неспортивну поведінку керівництва команди. Однак досить несподівано, зважаючи, що напередодні в суботу справляв весілля білецький форвард Іван Староста, та в якого в дружбах було чи не половина основи, вже на 16-ій хвилині ФК «Білки» вели з рахунком 2:0 (відзначилися Іван Панющик та Василь Станко). До честі господарів, вони швидко оговталися і завдяки голу Василя Мельника та дублю Богдана Кормоша, ще до перерви вийшли вперед. На передостанній хвилині другого тайму Віталій Подлевський встановив остаточний рахунок — 4:2.
Завдяки голам Івана Галаса та Павла Анинця ФК «Гребля» здобула виїзну перемогу в Імстичеві, а ФК «Бронька» в історичному першому офіційному домашньому поєдинку здолала «Лозу» (у господарів відзначилися граючі керівники команди В’ячеслав Шуста та Юрій Кузан, а в лозян капітан команди Василь Келемеш).
Таким чином «Гребля» та «Бронька» доволі неочікувано після двох турів ділять друге-третє місце в турнірній таблиці, і в наступному турі в очному протистоянні в Греблі продовжать боротьбу за срібну сходинку турнірної таблиці.
Крім білецького матчу доволі цікавим очікується гра на іршавському стадіоні ДЮСШ, де ФК «Лоза» прийматиме дубрівську «Дружбу».