Районний чемпіонат стартує 06 травня

У четвер 26 квітня відбулося засідання виконкому Федерації футболу Іршавського району за участю керівників команд – учасниць районного чемпіонату сезону 2018 року. Про намір взяти участь в цьогорічному розіграші заявили: президент приборжавського «Будівельника» Андрій Ісак, президент ФК «Дружба» Дубрівка Володимир Малиновський, президент ФК «Лоза» Микола Боршош, віце-президент ільницького «Шахтаря» Юрій Павлище, начальник команди ФК «Білки» Петро Попюрканич, головний тренер команди ФК «Бронька» В’ячеслав Шуста та представники ФК «Гребля» Віталій Дикий та Ярослав Лукачинець. На засідання завітали імстичівські футболісти Петро Завадяк, Едуард Мушка та Юрій Пітра, які повідомили присутніх про відновлення команди ФК «Імстичово», яка востаннє грала в чемпіонаті Іршавщини аж в 2011 році.

На зборах також був присутній начальник сектору молоді і спорту Іршавської РДА Андрій Данканич, який повідомив, що цього року з районного бюджету на організацію змагань, що їх проводить федерація футболу, буде виділено 50 тисяч гривень. Як зазначив голова Федерації футболу Іршавського району Василь Попович, ці кошти як і в попередні роки йдуть на обслуговування матчів арбітрами, але оскільки залишилася заборгованість за попередній сезон в сумі 14 тисяч гривень, то для повного забезпечення витрат на суддівство чемпіонату та юнацької першості необхідно розподілити додаткові внески між командами в сумі по 1200 гривень. Крім того, як і в минулому році команда-господар перед матчем відшкодовує транспортні витрати з розрахунку 200 гривень на бригаду.

Задля забезпечення функціонування офіційного сайту (оренда хостингу та домену), витратних матеріалів для документального оформлення роботи федерації та закупівлю нагородної атрибутики вирішили встановити заявковий внесок у сумі 1500 гривень з команди. Також домовилися про фінансування штатної одиниці для роботи з Єдиною Базою ФФУ, опрацювання документів та висвітлення районного чемпіонату в ЗМІ.

Голова районної федерації відзначив складну економічну ситуацію з масовим виїздом жителів району на заробітки, внаслідок чого відбулося зменшення кількості команд в чемпіонаті. Якщо після завершення Зимової першості намір взяти участь в чемпіонаті декларували 12 колективів, то коли дійшло до реєстрації футболістів, то виявилося що деяким командам просто ні з ким виходити на поле: так випали з процесу команди Кам’янського, Кушниці, Боржавського та Великих Ком’ят. ФК «Виноградар» Великий Раковець навіть розпочав реєстрацію гравців, однак керівник команди змушений був виїхати за кордон, а місцева влада не спромоглася зберегти колектив для участі в чемпіонаті. Ще одна команда — учасник минулорічного чемпіонату СК «Сільце» заявилася для участі в обласній першості серед команд західної зони Першої ліги.

Отже готовими до старту виявилися 8 колективів:

«Будівельник» Приборжавське

«Дружба» Дубрівка

«Шахтар» Ільниця

ФК «Білки»

ФК «Бронька»

ФК «Гребля»

ФК «Імстичово»

ФК «Лоза»

Оскільки більшість команд ще не завершили реєстрацію, було вирішено стартовий тур провести 06 травня 2018 року. Таким чином останній тур першого кола припадає на 17 червня. Старт другого кола вирішили призначити на 02 вересня, якраз після закінчення другого реєстраційного періоду, що дозволить завершити чемпіонат 14 жовтня. Початок матчів погодили наступний: у травні – червні: юнаки – 15:30, дорослі – 17:00; у вересні – жовтні: юнаки – 14:30, дорослі – 16:00.

Голова районної федерації задля заповнення незвично тривалої паузи між першим та другим колом закликав керівників команд одразу планувати участь в кубку району, проведення якого було відновлено минулого сезону. До змагання зможуть долучитися й представники району в обласному чемпіонаті.

Виконавчий директор федерації Святослав Симканинець доповів про поточну ситуацію з реєстрацією команд, закликав керівників не зволікати з подачею документів, особливо гравців юнацьких складів, продемонстрував зразки паспорта футболіста у поточному сезоні і записав пропозиції команд для врахування при формуванні календаря матчів.

Керівники команд Приборжавського та Ільниці Андрій Ісак та Юрій Павлище підняли питання стосовно норми регламенту про забезпечення працівника поліції на матчі. Оскільки, враховуючи сучасну специфіку роботи правоохоронних органів, не можна гарантувати, що працівник поліції, яка прибуде на матч, зможе залишатися на стадіоні протягом всього часу проведення поєдинків.

За пропозицією голови федерації вирішили змінити відповідну норму регламенту, де зазначити, що в разі вимушеної відсутності працівника поліції, відповідальність за дотриманням громадського порядку на стадіоні покладається на керівника команди – господаря.

На завершення Василь Миколайович закликав керівників команд до взаємоповаги і пообіцяв, що федерація зробить можливе для забезпечення кваліфікованого суддівства.