Фінал Кубку Іршавського району – 2017: прописка трофею незмінна

Про те, як підопічні Михайла Рацина змусили шампанське двічі поспіль литися в один і той же трофей, дізнавайтесь далі…

Обидва колективи підійшли до очного вирішального протистояння в хорошому гуморі. «Заріччя» вдало стартувало в другому колі в першій лізі чемпіонату Закарпаття, а гравці «Бужори», після непоганої гри на весняно-літньому етапі вищої ліги Закарпаття, вдало пройшли дві стадії районного турніру й були в передчутті повторення успіху попереднього досягнення в «Cup of Irshavian district”.

Поєдинок, як і очікувалось пройшов у дуже безкомпромісній боротьбі й нічим не поступався за рівнем дій клубів на полі провідним матчам обласного чемпіонату. М’ячем більше володіли іршавчани, та вони довго не могли реалізувати цю перевагу в перевершенні над зарічанами за небезпекою. Особливо це було помітно в першому таймі, і це навіть із врахуванням того, що вже на першій хвилині Мудра на завершенні наступу правим флангом заробив небезпечний штрафний метрів із двадцяти двох і трохи згодом сам пробив поруч із дальньою стійкою.

Через три хвилини після пострілу Мирослава відбулась атака правим флангом зі зміщенням до центру за участю Попа, Ільницького, Великошича та Бобика. Останній із цього квартету підступно пробив метрів із двадцяти поруч із лівою стійкою. Ще через дев’ять хвилин Брич віддав на хід Великошичу й Ростислав прицільно пробив низом метрів із тридцяти. Русину важко було зреагувати, та на його щастя м’яч полетів зовсім поруч із правою стійкою.

На 28-й хвилині іршавчани створили свій найгостріший момент першого півгодинного відрізку. Василь Кормош коротким пасом віддав на Кохана й розпочав атаку лівим флангом, а Юрій віддав дальню передачу на хід Мудрі, який вихором промчав до лівого краю штрафного майданчика й вирізав діагональну передачу на протилежну частину карного майданчика на іншого Кохана. Станіслав дуже небезпечно пробив метрів із чотирнадцяти в лічених сантиметрах поруч із дальньою стійкою.

Через десять хвилин зарічанці зусиллями Попа змогли відбити атаку опонентів правим флангом зі зміщенням до центру. Та Жуков вигриз м’яч на лівому краї й вирізав діагональ на протилежний кут штрафного майданчика, де Бізіля пробив метрів з 30-ти під дальню стійку. Ігнатишин у стрибку перевів на кутовий.

На 40-й хвилині на завершенні наступу правим флангом зі зміщенням до центру Ільницький намагався пробити метрів із тридцяти двох, та Чубірка намагаючись дістати м’яч зробив Івану накладку й отримав жовту картку та штрафний удар у сторону воріт своєї команди. Брич зі штрафного влучив у правий верхній кут. Русин стрибав, та не дістав – 1:0.

На 2-й доданій до тайму хвилині Гасинець зі штрафного метрів із сорока пробив поруч із правою дев’яткою, а ще через хвилину Мудра завершив атаку правим флангом зі зміщенням до центру ударом метрів із семи, та його відчайдушно заблокував Поп, зберігши переможний рахунок в першому таймі.

Друга половина матчу пройшла за трохи більшої переваги іршавчан, яких до цього зобов’язував рахунок. Уже на 47-й хвилині ударом головою Мудра замкнув хорошу навісну передачу з лівого флангу й влучив під поперечину. Ігнатишин у неймовірному стрибку перевів м’яч за ворота.

Протягом 67-ї – 68-ї хвилинах гравці «Бужори» провели затяжну атаку, яку по центру розпочав Чубірка. Дмитро віддав середній пас на правий фланг на Кохана, а Станіслав скинув м’яч назад на Бізілю. Михайло виконав високий навіс і м’яч летів під поперечину. Ігнатишин дістав, та і від його рук круглий зрикошетив у каркас, від якого повернувся до воротарського майданчика. Мудра головою додавав, та Юрій Костак вдруге виніс із лінії воріт. Далі Гасинець та Зан спільними зусиллями винесли за межі штрафного майданчика. Василь Кормош підхопив і завдав точного удару в лівий нижній кут. М’яч рикошетом від Греби відлетів на правий край воротарського майданчика на Кохана. Станіслав додавав круглого в лівий кут. Греба намагався винести з лінії, та тільки додав його в сітку – 1:1.

На 84-й хвилині на завершенні затяжної атаки з використанням обох флангів Василь Кормош заробив право на штрафний удар метрів із двадцяти восьми. Інший Кормош Іван в обвід стінки влучив у лівий нижній кут. Ігнатишин у падінні кулаками зачепив і круглий рикошетом полетів трохи вище поперечини. Через чотири хвилини Бундаш на лівому фланзі заробив право на штрафний, а Іван Кормош із гострого кута влучив у ближній нижній кут, та Василь знову зреагував. Ще за мить Йосип уже заробив аналогічний стандарт із правого флангу, а Мудра пробив точно в праву дев’ятку, та Ігнатишина від голу врятувала поперечина, яка перевела справу до двох екстра-таймів.

У доданих відрізках часу «Бужора» ще більше переважала у володінні м’ячем. На 92-й хвилині Ільницький у очному єдиноборстві з Василем Кормошем був змушений порушити правила метрах у двадцяти п’яти від воріт. Мудра з цього стандарту влучив у лівий нижній кут. Ігнатишин у падінні перевів на кутовий. Бундаш із кутового з лівого краю розіграв на Чубірку, а Дмитро подав на дальню частину штрафного майданчика, де Іван Кормош головою влучно пробив. Воротар «Заріччя» у падінні парирував. Кілька нагод забити знову мав Мудра. На сотій хвилині він завершив атаку правим флангом ударом низом із вбивчої позиції метрів із шести поруч із дальньою стійкою, змусивши діставати валідол своїх фанів виймати валідол із власних валізок. Через чотири хвилини «Мудрий» мав ще кращу нагоду оголити ворота суперника, коли Чубірка на завершенні правим флангом середнім пасом вивів форварда на воротаря, та той із вбивчої позиції спрямував м’яч поруч із дальньою стійкою й дозволив опонентам зберегти нічийний рахунок за підсумками третього тайму.

Четвертий тайм мало чим відрізнявся від попереднього. На 111-й хвилині Зан на завершенні атаки по центру дриблінгом змусив Василя Кормоша порушити проти себе правила. Великошич в обвід стінки влучно пробив. Русин зреагував. Далі Іван Кормош пробив із середньої дистанції, та Ігнатишин зреагував. Далі Іван Кормош та Чубірка через три та чотири хвилини підступно пробили (перший з передачі Кляпа, а другий з пасу Івана Кормоша) трохи вище поперечини, а на постріл із лівого флангу зреагував Ігнатишин. Остання 99-відсоткова нагода забити була на 117-й хвилині, коли Юрій Кохан віддав по лівому флангу на хід Кляпу. Петро промчав вперед і навісив на дальній край воротарського майданчика на Ломагу. Мирослав головою відпасував на протилежний край на тезку Мудру й той головою з дуже й дуже хорошої позиції, метрів із п’яти, пробив над поперечиною й змусив своїх партнерів готуватись до пробиття післяматчевих пенальті.

Перший несильний із «точки» від Чубірки влучив у лівий кут на рівні грудей Ігнатишина. Василь у стрибку відбив. Великошич намагався пробити верхом, ближче до лівої стійки, та м’яч полетів зовсім трохи, та все ж над брамою. Мудра перевершив Ростислава за висотністю польоту поліуританової кулі, тому горобці на найближчому дереві були не в захваті від цього. Аркадій також обрав лівий кут для обстрілу з «позначки», та Русин знову проявив антигольове чуття й парирував. Жуков трохи краще пробив у правий кут, та Ігнатишин у чудовому стрибку зміг відбити.

Зан пробив на середній висоті в правий кут. Русин майже в такому ж стрибку зреагував на постріл Василя. Юрій Кохан хитнув воротаря правіше, а сам легенько низом переправив у лівий кут – 1:0. Брич змусив Василя зробити два кроки лівіше, а сам під праву стійку переправив і відродив надію підпічних Цимбала на позитив – 1:1.

Іван Кормош показав партнерам та суперникам екстра-клас виконання пенальті й влучив у ліву дев’ятку без шансів на відбиття – 2:1. Петер при підході до пробиття виконав тільки йому відому магічну розминку ніг і низом влучив під праву стійку. Русин вгадав та цього разу не зміг “дотягнутись до трофею» – 2:2. Ломага змусив Ігнатишина прилягти вправо, а сам низом у лівий кут спрямував м’яч низом у лівий кут – 3:2. Караслай влучив низом під самісіньку стійку, увігнавши Русина в миттєвий стоячий транс – 3:3. Таке спортивне нахабство підростаючої футбольної зміни не на жарт завело Василя й він вирішив сам виконати наступний удар і фактично повторив шедевр Івана Кормоша, змінивши тільки напрямок із лівої на праву павутинку з верхнього кутка брами – 4:3.

Ігнатишин і собі вирішив козирнути ударом з одинадцяти, та якби знав на що йде, то сховався б у кущах, доки не зголоситься хтось інший. Василь цілив у лівий кут і якби навіть влучав упритул зі стійкою, то «новий заєць» «Бужори» зміг би взяти м’яч навіть намертво, бо вгадав із його траєкторією. Та круглий полетів повз ціль і надійно зберіг викарбовану назву «Бужора» на почесному трофеї кращого колективу плей-оф змагань Іршавського району.

А ФК «Заріччя» вже вдруге цьогоріч на відстані кількох сантиметрів розминається з титулом на іршавському «Авангарді» і вже час напевно відкривати на цій спортивній арені спеціальну аптеку для зарічанських вболівальників.

Переможців та учасників фіналу вітали голова Федерації футболу району Василь Попович, депутат Закарпатської обласної ради Петро Добромільський, який виступив головним спонсором змагань, голова Іршавської районної ради Віктор Симканинець та начальник сектору молоді і спорту Іршавської РДА Андрій Данканич.