ДОРОБРАТІВСЬКИЙ ХЕТ-ТРИК

Прийнято вважати зимову першість підготовчим турніром до сезону, однак в іршавському футболі історично склалося більш поважне ставлення до змагань, що відкривають футбольний рік. За статусом Зимова першість Іршавщини поступається лише районному чемпіонату, саме володар зимового кубку має право протистояти чемпіону в матчі за районний суперкубок. Оскільки немає обмежень на легіонерів та гравців з команд обласного чемпіонату, то й рівень футболістів вищий. Аналогічно з арбітрами — компактне проведення матчів на трьох стадіонах дозволяє районній суддівській колегії робити якісніші призначення. Деякі команди навіть віддають пріоритет першому турніру — так, до прикладу ФК «Бронька» від часу свого створення третій сезон поспіль грає (і доволі успішно) лише в зимовій першості. Така модель футбольного сезону дещо нагадує латиноамериканську, де зимова першість виконує роль Апертури.

Головною інтригою цьогорічного фінального поєдинку було те, в якому складі вдасться підійти двом безперечним фаворитам до головного матчу. Хоча й слово «інтрига» тут навряд чи підійде, оскільки графік матчів ФК «Ужгород» та виноградівського «Севлюша» у Кубку Закарпаття був відомий заздалегідь і відповідно Іван Бандурович та Олексій Остафійчук з Андрієм Ломагою вже не мали змоги допомогти команді рідного села в районних баталіях. «Шахтарям» без своїх лідерів ще вдалося в півфіналі здолати ФК «Заріччя», однак їх відсутність у фіналі проти «Доробратова» виявилася визначальною. Результат матчу читався, що називається неозброєним оком, вже з перших хвилин. Шкода, адже минулого року, ільничани теж без своїх лідерів видали у фіналі дуже хорошу гру проти Довгого. Цього ж разу без варіантів — ФК «Доробратово» завдяки чіткому контролю м’яча та швидким фланговим проривав вирішило долю гри за пів тайму. Спочатку на 9-ій хвилині Олександр Пінджоля отримавши м’яча з правого флангу з одинадцятиметрової точки відправив його в сітку воріт. А через дванадцять хвилин Іван Качур виклав круглого на лівий фланг Івану Данканичу, і той увійшовши в карний майданчик спіймав на протиході Владислава Волошина — 2:0. Надалі формальні господарі поєдинку мали більше шансів довести рахунок до розгромного, ніж гості відігратися, однак цифри в підсумку не змінилися. Радість перемоги згірчила важка травма Олександра Кузьми на початку другого тайму.

Капітан доробратівців Іван Качур отримав головний трофей змагань з рук депутата обласної ради Михайла Станка. Слова подяки разом зі «срібним» кубком отримали ільничани від свого земляка голови районної ради Віктора Симканинця. Привітали переможців та призерів змагань голова райдержадміністрації Олександр Горін та голова районної федерації футболу Василь Попович. Кращим гравцем турніру визнано Івана Качура, кращим бомбардиром — Тараса Полончака з Приборжавського, кращим голкіпером — перспективного доробратівця Юрія Корнєєва, кращим молодим гравцем — його одноклубника Василя Веждела, а кращим ветераном — вже можна сказати легенду іршавського футболу трьохкратного чемпіона області ільничанина Володимира Савка.

Заслужена перемога цікавої команди, яка б не загубилася і в обласному чемпіонаті — чи матиме вона розвиток залежить в першу чергу від керівників клубу Василя Веждела та Михайла Кенеза. А поки що ФК «Доробратово» третім з поміж клубів району після ФК «Заріччя» та довжанської «Боржави» робить трофейний хет-трик, зібравши в колекцію всі титули районного футболу (2012 рік — чемпіони, 2013 рік — володарі Суперкубку, і ось 2016 рік — переможці зимової першості).

У плані гри, матч за третє місце поміж командами «Будівельник» Приборжавське та ФК «Заріччя» проходив значно цікавіше, тримаючи напругу до останніх секунд. Спочатку молоді приборжавці діяли трошки гостріше, однак зарічанам несподівано допомогло …вилучення у власному складі. За друге попередження поле змушений був залишити Михайло Фельцан. Після цього фактичні господарі заграли розкутіше і зусиллями Аркадія Гасинця всередині другого тайму забили єдиний гол в матчі. Приборжавці хоч і намагалися перевести гру в серію післяматчевих пенальті, однак на останній штурм їх не вистачило. Хоча й четверте місце — дуже успішний результат для наймолодшої (якщо не брати до уваги ДЮСШ) команди змагань, яка грає суто своїми вихованцями.

Голова Федерації футболу Іршавського району                           Василь Попович