Регламент Зимової першості Іршавського району з футболу

 
«ЗАТВЕРДЖЕНО»
Голова федерації футболу
Іршавського району
Попович В.М.
«17» січня 2022 р.

 

РЕГЛАМЕНТ
Зимової першості Іршавщини з футболу сезону 2022 року
 1. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ
  • Популяризація футболу серед жителів Іршавщини.
  • Підготовка команд до участі в чемпіонатах Закарпатської області та Іршавщини.
  • Підвищення спортивної майстерності футболістів.
 • Виявлення претендента на участь у Суперкубку Іршавщини з футболу поточного сезону, у разі, якщо поточний розіграш Кубку Іршавщини з футболу не буде проведено.
 • Організація культурного дозвілля населення.
 1. КЕРІВНИЦТВО ЗМАГАНЬ
Керівництво змагань здійснює Федерація футболу Іршавського району.
Безпосереднє керівництво покладається на голову Федерації футболу Іршавського району та Комітет з проведення змагань Федерації футболу Іршавського району.
Забезпечення арбітражу змагань покладається на Комітет арбітрів та спостерігачів арбітражу Федерації футболу Іршавського району.
 1. ТЕРМІНИ, СИСТЕМА ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ
Команди розбиваються на зональні підгрупи (дві або три, в залежності від загальної кількості учасників) за географічним принципом. Ігри проводяться в два кола на стадіонах, визначених комітетом з проведення змагань Федерації футболу Іршавського району. Матчі проводяться згідно календаря змагань, затвердженого комітетом з проведення змагань Федерації футболу Іршавського району. Команда вказана в календарі першою є господарем поля, забезпечує 2 ігрові м’ячі. Тривалість гри 2 тайми по 35 хвилин з 10 хвилинною перервою. Дозволяється заміна 7 гравців.
Система проведення змагань визначається після завершення заявкової кампанії в залежності від кількості заявлених команд. При цьому змагання обов’язково складаються з двох етапів: групового етапу та фінальної частини, яка проводиться за олімпійською системою.
Фінальна частина змагань складається з півфіналу, матчу з 3-тє місце та фіналу.
Місце проведення фінальної частини визначається комітетом з проведення змагань Федерації футболу Іршавського району.
 1. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ ТА ЗАЯВКА
До участі у Зимовій першості Іршавщини з футболу допускаються команди з населених пунктів Іршавщини, які подали відповідну заявку до Федерації футболу Іршавського району. Участь у змаганнях команд з інших районів дозволяється за умови надання дозволу з місцевої федерації футболу, у юрисдикції якої знаходиться дана команда.
Кожній команді дозволяється заявляти до 25 гравців. Дозаявка можлива лише у рамках квоти заявочного листа, якщо даний гравець не внесений до заявочних листів інших команд, при цьому дозаявка забороняється на фінальну частину. Відзаявка гравців не дозволяється. Кожна команда учасниця Зимової першості з футболу при заявці команди, повинна сплатити заявочний внесок в сумі 5000 (п’ять тисяч) гривень.
До ігор команда допускається по заявочному листу визначеного зразка, заповненому друкованим текстом, завіреному лікарем, керівником футбольного клубу та Федерацією футболу Іршавського району, а також за реєстраційними картками Чемпіонату Іршавщини з футболу зразка 2021 року.
Футболісти, які не мають реєстраційних карток Чемпіонату Іршавщини з футболу зразка 2021 року, допускаються до ігор по паспорту громадянина України. Команди з інших районів допускаються до ігор по заявковому аркушу завіреному лікарем, президентом клубу та Федерацією футболу Іршавського району, реєстраційним карткам зразка 2021 року, що приймали участь в районних чи обласних першостях або по паспорту громадянина України. 
Забороняється участь у змаганнях наступним футболістам:
– які мають діючий статус професіонала;
– які заявлені за інші команди на поточні офіційні змагання згідно Єдиної інформаційної бази даних Федерації футболу України;
– які отримали міжнародні трансферні сертифікати в інші країни згідно Єдиної інформаційної бази даних Федерації футболу України;
– які заявлені на Зимову першість Закарпатської області з футболу поточного сезону.
Перед початком зустрічі та по ходу гри при замінах, капітани команд разом з суддями повинні перевірити особи гравців, що приймають участь у грі. В разі виявлення, що у гравця відсутні документи, або він виходить на гру під чужими документами, до гри він не допускається. Після гри жодні претензії, протести щодо допуску гравців до гри, з боку команд не приймаються. Гравець на протязі турніру може виступати тільки за одну команду.
Якщо команда не з’явилась на гру їй зараховується технічна поразка -:+ (0:3), а команді суперника — технічний виграш +:- (3:0). За дві неявки на гру команда знімається із змагань.
Для участі в змаганнях команди у термін до  18 лютого 2022 року мають здати до Федерації футболу Іршавського району заявочні листи та заявочні внески. Дозаявка гравців проводиться шляхом подачі відповідних змін до Федерації футболу Іршавського району у термін до п’ятниці включно перед черговим туром. Дозаявка гравців на фінальну частину не дозволяється.
Кожна команда-учасник повинна подати до Федерації футболу Іршавського району по дві кандидатури, осіб не старше 30 років для проходження під час Зимової першості Іршавщини з футболу стажування у якості асистента арбітра.
 1. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ
На груповому етапі змагання проводиться за коловою системою в одне коло. За перемогу нараховується три очки, за нічию – одне очко, за поразку очки не нараховуються.
Місця команд у групі визначаються за такими показниками:
– більша кількість набраних очок;
– краща різниця забитих та пропущених м’ячів;
– більша кількість забитих м’ячів.
Якщо у двох і більше команд рівні показники, вказані вище, перевагу отримують команди, які у матчах між собою мають такі кращі показники:
– більша кількість набраних очок;
– за результатами ігор між цими командами;
– краща різниця забитих та пропущених м’ячів;
– більша кількість забитих м’ячів.
За рівності всіх, перерахованих вище показників, місця команд визначаються жеребкуванням, яке проводить комітет з проведення змагань Федерації футболу Іршавського району.
З підгруп до фінальної частини виходять 2 кращі команди. Півфінали складають : переможець групи “А” зустрічається з командою групи “Б”, яка зайняла друге місце і переможець групи “Б” зіграє проти команди, що зайняла друге місце в групі “А”. Третє місце виборюють команди, що зазнали поразки в півфінальних матчах. Фінальну пару складають переможці півфінальних ігор. В разі нічийних результатів, як у півфінальних іграх, так і у фінальній зустрічі для визначення переможців пробиваються післяматчеві пенальті.
 1. ДИСЦИПЛІНАРНІ САНКЦІЇ
– футболіст, який отримав три попередження під час турніру, пропускає наступний матч;
– футболіст, який вилучений з поля за «позбавлення команди суперника очевидної гольової можливості», або одержав дві жовті картки в одній грі, наступний матч грає;
– футболіст, який вилучений з поля за будь-яке інше порушення, не має права брати участь у змаганнях до рішення Дисциплінарного комітету Федерації футболу Іршавського району (згідно Дисциплінарного кодексу Федерації футболу Іршавського району);
– при обліку попереджень, вилучення за «позбавлення команди суперника очевидної гольової можливості» прирівнюється до двох попереджень;
– клуб зобов’язаний самостійно вести облік карток, отриманих футболістами і несе за це відповідальність.
 1. МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ
Клуб-господар поля та адміністрація стадіону зобов’язані:
– Підняти на флагштоці стадіону Державний прапор України.
– Надати футбольне поле, яке відповідає Правилам Гри, з врахуванням особливостей проведення матчів у зимовий період.
– Забезпечити команду – гостей, арбітрів та делегата роздягальнями, душовими з гарячою водою;
– місця для запасних гравців та керівників команд;
– необхідний для гри інвентар (сітки для воріт, кутові прапорці, чотири ігрові м’ячі, у разі потреби, придатних до гри на снігу);
– чергування кваліфікованого лікаря;
– чергування представників органів внутрішніх справ в достатній кількості для забезпечення громадського порядку та безпеки учасників матчу та глядачів;
– необхідні умови для проведення відеозапису матчу (місце для розміщення оператора з технічними засобами та вільний доступ до побутового джерела електричного струму).
Виключити можливість присутності сторонніх осіб у кімнаті арбітрів. Крім арбітрів, у ній мають право перебувати тільки офіційні представники Федерації футболу Іршавського району.
            За воротами команд, на відстані не менше 5 метрів від лінії воріт, під час матчу можуть перебувати тільки фотокореспонденти, які отримали акредитацію в Федерації футболу Іршавського району та юні футболісти, які подають м’ячі.
 1. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ ТА БЕЗПЕКИ НА СТАДІОНІ
Клуби, на полях яких проводяться ігри першого етапу (групові змагання) на чолі з президентами (керівниками) клубів несуть відповідальність за громадський порядок та безпеку до, під час і після матчу на стадіоні та прилеглій до нього території.
Клуб, господар поля, зобов’язаний забезпечити присутність представників органів правопорядку в кількості, достатній для протидії порушень громадського порядку, забезпечення охорони правопорядку, безпеки глядачів, учасників змагань та автотранспорту на стадіоні.
На другому етапі змагань, у разі проведення матчу на фактично нейтральному полі, відповідальність за громадський порядок та безпеку до, під час і після матчу на стадіоні та прилеглій до нього території, покладається на голову Федерації футболу Іршавського району та комітет з проведення змагань, які зобов’язані забезпечити присутність представників органів правопорядку в кількості, достатній для протидії порушень громадського порядку, забезпечення охорони правопорядку, безпеки глядачів, учасників змагань та автотранспорту на стадіоні.
Клуби зобов’язані проводити з вболівальниками відповідну виховну роботу щодо недопущення актів вандалізму, расизму, хуліганської поведінки до, під час та після закінчення матчів.
У разі, якщо футбольний матч був припинений внаслідок інциденту, який спричинили футболісти, керівники або вболівальники однієї з команд, то такій команді зараховується поразка з рахунком -:+ (0:3), а команді – суперниці – перемога з рахунком +:- (3:0).
 1. АРБІТРАЖ
Арбітраж змагань проводиться арбітрами, призначеними комітетом арбітрів та спостерігачів арбітражу. Арбітр матчу протягом 30 хв. після закінчення гри повинен оформити рапорт арбітра, також після завершення гри протягом 30 хв. повідомити голові комітету з проведення змагань Федерації футболу Іршавського району результат матчу і не пізніше наступного дня передати йому оригінал рапорту арбітра.
Оплата арбітрів та делегата здійснюється за рахунок заявкових внесків команд із розрахунку за гру (арбітр матчу – 400 (чотиристо) грн., два асистенти арбітра – по 300 (тристо) грн. кожен, а також відшкодовуються транспортні витрати бригаді арбітрів у сумі 300 ( тристо) гривень.
 1. ФІНАНСУВАННЯ
Відрядні витрати пов’язані з участю команд в Зимовій першості Іршавщини оплачуються за рахунок відряджуючих організацій.
Заявочний внесок команди включає оплату суддівства та роботу лікаря одразу за всі матчі турніру. Також оплата головного судді змагань, відповідального за реєстрацію команд та документальний супровід змагань, працівників, відповідальних за підготовку футбольних полів, придбання кубків, грамот, дипломів та медалей проводиться за рахунок заявочних внесків команд. Загальна сума заявочного внеску становить 5000 (п’ять тисяч) гривень з кожної команди.
 1. НАГОРОДЖЕННЯ
Команда переможець нагороджується: дипломом І ступеня, пам’ятним кубком, гравці —відповідними грамотами та медалями. За друге та третє місця команди нагороджуються пам’ятним кубком, дипломами відповідних ступенів, а гравці — грамотами та медалями.

Федерація футболу Іршавського району